Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Spotkanie noworoczne było okazją do podziękowań

2019-01-30 16:17:27 (ost. akt: 2019-01-30 16:33:03)

Autor zdjęcia: Archiwum

W Zajeździe w Chełmżycy odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne, zorganizowane dla podsumowania roku 2018 w Gminie Susz oraz wręczenia wyróżnień Burmistrza Susza za wieloletnią działalność społeczną i samorządową na rzecz mieszkańców, a także nagród sportowych.

Na zaproszenie Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Suszu Stanisława Blonkowskiego do Chełmżycy przybyło około 250 gości. Znaleźli się wśród nich m.in. poseł na Sejm RP Pani Elżbieta Gelert, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marcin Kuchciński, Wicestarosta Iławski Marek Polański, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, przewodniczący Rady Miejskiej Iławy Michał Młotek, a także burmistrzowie miast naszego powiatu: Iławy - Dawid Kopaczewski oraz Kisielic – Rafał Ryszczuk. W Spotkaniu Noworocznym 2019 wzięli także udział: radni Rady Miejskiej w Suszu, sołtysi sołectw Gminy Susz, dyrektorzy gminnych jednostek i lokalnych instytucji. Nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa, służb mundurowych oraz organizacji pozarządowych, przedstawicieli największych firm i przedsiębiorców oraz szerokiego grona mieszkańców naszej gminy.
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dokonań suskiego samorządu w poprzednim roku. Omówienie najważniejszych inwestycji oraz wydarzeń sportowych i kulturalnych, które odbyły się w Suszu i okolicach w 2018 roku zakończyło krótkie wystąpienie Burmistrza Susza, w którym na przykładzie konkretnych danych ekonomicznych omówił on stan aktualną, dobrą sytuację gospodarczą Gminy Susz oraz stabilny stan jej finansów.
Najważniejszym fragmentem spotkania było wręczenie wyróżnień Burmistrza Susza, wśród których znalazło się także to najwyższe, „Złota Rozalia”. Otrzymały je dwie wyjątkowe, szczególnie zasłużone dla Gminy Susz, postaci: ksiądz Wiesław Szymankiewicz oraz pan Jan Krupski. Ksiądz Szymankiewicz to nestor historii Kamieńca i proboszcz parafii w tej miejscowości przez 33 lata. Pan Jan Krupski to z kolei były radny Rady Miejskiej w Suszu i ikona suskiej kultury - był kierownikiem Miejskiego Domu Kultury w Suszu w latach 1965-1976 oraz dyrektorem Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w latach 1976-1992.
Inne wyróżnienia trafiły do:
- Pani Teresy Włodarskiej, Zbigniewa Skolimowskiego i Pawła Bluja – za wieloletnią, aktywną działalność społeczną i samorządową na rzecz mieszkańców Gminy Susz;
- Mieszkańców Ulnowa – za inicjatywę społeczną roku 2018, czyli zorganizowanie szeregu imprez sportowo-kulturalnych na rzecz leczenia mieszkańca Ulnowa – Karola Gubca;
- Mariusza Augustyniaka, którego za godne reprezentowanie Gminy Susz w morderczym ultramaratonie na Saharze uhonorowano wyróżnieniem „Suszanin z pasją”;
- Sekcji Lekkoatletycznej, działającej przy CSiR w Suszu – za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku.
Oprócz trenera– Andrzeja Szyslera – specjalne nagrody trafiły także do trzech młodych lekkoatletek – autorek największych sukcesów sekcji:
1. Pauliny Skrzyniarz - zdobywczyni srebrnego medialu w biegu na 300 metrów rocznika 2006 podczas, mających rangę Mistrzostw Polski, IIIHalowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, 13 grudnia 2018 roku.
2. Julii Szmigiel, która zdobyła drugie miejsce w biegu na 100 metrów podczas w roczniku 2005 – 2006 podczas Memoriału Kamilii Skolimowskiej, rozgrywanego na stadionie w Chorzowie 22 sierpnia 2018 r.
3. Anny Domańskiej – zdobywczyni brązowego medalu w skoku w dal w roczniku 2007 podczas III Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych.
Ostatnim akcentem części oficjalnej uroczystości były noworoczne życzenia przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Blonkowskiego dla wszystkich obecnych oraz wspólny toast za pomyślność Gminy Susz w 2019 roku.

Opr. UM Susz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages